Міні-проект "Тварини рекордсмени"
[ · Скачати дистанційно () ]19.08.2017, 22:01

Міні-проект "Тварини рекордсмени"

Найбільша тварина в світі Рекордсмени серед тварин за розміром – сині кити. Синій кит, або, як його ще називають, блювал, — це не просто найбільша і важка сучасна тварина. Ймовірно, що це величезний ссавець є найбільшим тваринам з усіх коли-небудь жили на землі. Довжина його тіла може досягати 33 метрів, а вага перевищує 200 тонн. Серце кита розміром з легкову машину, а мова – з дорослого слона.

Незважаючи на такі значні розміри, кити харчуються дрібними головоногими, рибою, рачками, крілем, планктоном. Точна тривалість життя гігантів достеменно невідома. Але прожити кит може довго – приблизно 80-90 років, а найстаріший зареєстрований кіт дожив до поважного віку 110 років.
Через безконтрольного вилову блакитних гігантів на нашій планеті залишилося не так вже багато – не більш 10 тисяч особин.

ТВАРИНИ-ДОВГОЖИТЕЛІ

Скільки прожили самі старі тварини-рекордсмени? Всім відомо, що деякі види птахів і риб можуть існувати більше ста років. Морський їжак Червоного моря здатний переступити двохсотлітній кордон. Найдавнішим на сьогоднішній день молюском вважається особина, по кільцям на раковині якої був визначений вік 405 років.
Ще один фантастичний довгожитель – арктична губка. Це тварина веде прикріплений спосіб життя і зростає дуже повільно. Була знайдена велика особина, вік якої оцінюється від 15 до 23 тисяч років!

Але і ця цифра не межа. Вид медуз Turritopsis Nutricula потенційно безсмертний! Досягнувши зрілості, це дивовижне тварина знову перетворюється на поліп, з якого надалі сформуються нові медузи. Ця метаморфоза триває нескінченно, а отже, смерть від старості медузи не загрожує.

НАЙБІЛЬША СУХОПУТНА ТВАРИНА

Рекордсмени з світу тварин, слони, є найбільшими сухопутними істотами, що живуть на планеті в даний момент. Вага самця може досягати 7 тонн, а зростання – 3,5 метра. Слони примітні не тільки своїми розмірами, це ще і одні з найрозумніших тварин.

Прикладом високого інтелекту слонів є той факт, що вони здатні впізнавати своє відображення в дзеркалі. Це є показником того, що ці тварини мають самосвідомість, уявленням про себе, власним «я». Крім людини, відображення в дзеркалі дізнаються тільки високорозвинені види мавп і дельфіни.
Слони можуть використовувати підручні інструменти, тобто, по суті, зброї праці. Наприклад, ці ссавці можуть брати гілки, щоб відмахуватися від мух. Не чуже гігантам і творчість. Слони можуть малювати і володіють хорошим музичним слухом.

САМЕ РОЗУМНА ТВАРИНА

На звання найрозумнішого претендують кілька видів тварин, але все-таки найбільш наблизилися до людини шимпанзе. Обдаровані особини можуть освоїти мову жестів і навіть складати на ньому короткі фрази. Вони володіють почуттям гумору, здатні вживати слова в переносному значенні і навіть створювати нові поняття на основі відомих. Шимпанзе розуміють звернену до них мова. Це найбільш фотогенічні тварини-рекордсмени. Фото цих мавп можна побачити в багатьох добірках оригінальних та прекрасних картинок.

Ці дивовижні тварини у природі використовують примітивні знаряддя праці – палиці, листя, каміння – і можуть комбінувати 2 інструменту. Шимпанзе розбивають горіхи камінням і застосовують тоненькі палички для вилучення ядер, можуть загострювати палиці зубами і використовувати їх для полювання.

НАЙВИЩА ТВАРИНА

Як виглядають найвищі тварини? Рекордсмени по зростанню – жирафи. Самці можуть досягати висоти 6 метрів і ваги 1,2 тонни, при цьому практично одну третину довжини становить шия.
Крок цього величного тварини – 6-8 метрів. Щоб кров могла забезпечувати киснем мозок жирафа, йому потрібна сильна восьмикилограммовая серцевий м’яз. У тварини високий тиск і густа кров, а його артерії мають товсті стінки і забезпечені системою клапанів.

Жираф може діставати смачні листя з верхніх гілок дерев, а ось пити йому важко, доводиться опускатися на коліна. Сплять ці гіганти лежачи, зігнувши гнучку шию і поклавши голову на круп. Завдяки високому зросту і гострому зору жирафи можуть побачити небезпеку на відстані двох кілометрів. Вони можуть оборонятися передніми копитами і бігти зі швидкістю 60 км/год.

НАЙШВИДШЕ ТВАРИНА

Яке найшвидше тварина-рекордсмен? Гепард здатний з місця розвинути швидкість 65 км/год всього за дві секунди і на короткій дистанції досягти швидкості 130 км/год. Він наганяє жертву одним стрибком і миттєво вбиває точним укусом в шию. Після трапези звір залишає тушу, так як не здатний захистити її від інших хижаків.

Гепард – гнучке, струнка тварина. Ці граціозні кішки не полохливі, не схильні до агресії по відношенню до людини і часто нагадують своєю поведінкою собак. Відомі випадки приручення гепардів. Між собою плямисті спринтери спілкуються з допомогою неголосного скавчання і м’якого цвірінькання, що нагадує пташине.

НАЙМЕНША ССАВЕЦЬ

Тварини-рекордсмени можуть бути і крихітними. Свиноносую кажана часто називають мишкою-джмелем. Це крихітне ссавець дійсно нагадує розмірами комаха. Довжина тіла миші ледь досягає 3 см, а вага становить 2 грами.
Ніс тварини схожий на невеликий п’ятачок, звідси і назва виду. Ці малюки живуть в Бірмі і Таїланді, зустрічаються рідко. Живуть звірята групами, у вапнякових печерах. Ведуть нічний спосіб життя і харчуються комахами.

НАЙМЕНША ПТАХ

Крихітні тварини-рекордсмени часто нагадують комах. Так, колібрі-бджілку порівнюють то з метеликом, то з джмелем. Ця крихітна пташка важить 1,6 м, а її тіло має довжину 5,7 див. Літають крихти блискавично і можуть розвинути швидкість 80 км/ч. Їх крила рухаються так швидко, що можна почути дзижчання. Харчуються колібрі квітковим нектаром.
Категорія: міні-проекти | Додав: AllaM | Теги: Міні-проект Тварини рекордсмени
Переглядів: 5248 | Завантажень: 879 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]