[ Викачати з сервера (34.9 Kb) ] | 28.06.2013, 23:19 |
Розробки уроків природознавства за оновленою програмою ПЕРЕГЛЯНУТИ Тема: «Обладнання для вивчення природи. Практичне заняття Ознайомлення з простим обладнанням для природничонаукових спостережень та дослідів». Мета уроку. Знаннєвий компонент Продовжити формувати знання про природу, навести приклади застосування знань про природу в житті людини; методами її дослідження, приладами для вивчення природи навчити дотримуватися правил безпеки при виконанні практичних робіт ;навчити систематизувати знання , робити висновки ,виховувати любов до природи. Діяльнісний компонент 1.Навчитися наводить приклади використання лабораторного обладнання, вимірювальних і збільшувальних приладів; описувати призначення простого обладнання (лупи, термометра, лінійки, мірного циліндра) для природничо-наукових спостережень та дослідів; Ціннісний компонент пояснювати прикладне значення досягнень у галузі природничих досліджень; розрізняти в описі досліду або спостереження мету, умови його проведення та отримані результати; Змістова лінія «Здоров’я і безпека» дотримуватися правил безпечного використання лабораторного обладнання. Тип уроку: комбінований. Основні поняття і терміни: лупи, бінокль, терези, годинник, секундомір, термометр, лінійка, мірний циліндр, хімічний стакан,мікроскоп Методи і методичні прийоми: словесний (фронтальне опитування, бесіда, розповідь, пояснення, робота з підручником), наочний (демонстрація наочності), практичний (робота в зошитах). Обладнання: прилади природодослідника, підручник, робочий зошит. Л1тература для вчителя: ________________________________________________________ Хід уроку 1. Організаційний момент. 2. Перевірка виконання учнями домашнього завдання (фронтальне опитування). 1. Які ви знаєте методи досліджень? 2. Які джерела знань про природу ви знаєте? 3.Як людина використовує сучасний інформаційний простір для дослідження? 3. Перевірка раніше засвоєних знань (підготовча бесіда). Завдання 2 групі Як ви уявляєте сучасного дослідника? Чи вони відрізняються? 4. Мотивація навчання школярів. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Сьогодні наш клас перетвориться на дослідницьку лабораторію де ми будемо робити відкриття. План (запис на дошці) 1. Сучасне обладнання для вивчення природи. 2. Виконання практичної роботи «Ознайомлення з простим обладнанням для природничонаукових спостережень та дослідів.»
5. Сприйняття й осмислення учнями нового навчального матеріалу. 1.Розповгдь. 2. Робота з підручником. Розгляньте в підручнику малюнки приладів за допомогою яких можна робити дослідження. 4. Фізкультхвилинка. 5. Розповідь з елементами бесіди. Мультимедійною підтримкою. - наведіть приклади використання лабораторного обладнання, вимірювальних і збільшувальних приладів; Опишіть призначення простого обладнання (лупи, термометра, лінійки, мірного циліндра) для природничо-наукових спостережень та дослідів; Поясніть прикладне значення досягнень у галузі природничих досліджень; дотримання правил безпечного використання лабораторного обладнання.
6. Робота з зошитом для практичних робіт 6. Узагальнення і систематизація знань» 1. Які прилади і обладнання використовує людина для дослідження? 2.Яких правил потрібно дотримуватися під час вивчення, проведення експериментів. 7. Підбиття підсумків уроку, аргументація оцінок. 8. Д/з
| |
| |
Переглядів: 8892 | Завантажень: 3343 | |
Всього коментарів: 0 | |