Атестація педагогічних працівників відповідно до нового типового положення

Деякі аспекти нових норм атестації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації

Варто зазначити, що на відміну від норм попереднього, новим Положенням про атестацію педагогічних працівників визначено, що присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.

Наприклад, працівника, який відповідає вимогам до категорії "спеціаліст вищої категорії", проте за результатами попередньої атестації йому було присвоєно категорію "спеціаліст другої категорії", за загальним правилом не можна атестувати на категорію "спеціаліст вищої категорії".

Звертаємо вашу увагу також на те, що наразі вчителі, які мають навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється й на педагогічне навантаження з інших предметівкотрі вони викладають і з яких пройшли підвищення кваліфікації.

Атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра.

Особи з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувались вищими навчальними закладами або підготовлені в недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, котрі мають відповідну освіту.

Чергова атестація педагогічних працівників

Чергова атестація педагогічних працівників здійснюється один раз на п’ять років.

Умовою чергової атестації педпрацівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

Вимога щодо підвищення кваліфікації не поширюється на освітян, які працюють перші п’ять років після закінчення вищого навчального закладу. Для педагогічних працівників вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації підвищення кваліфікації може відбуватись у формі стажування.

Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення ВНЗ, атестуються не раніше як після двох років роботи на займаній посаді.

На час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду – до досягнення дитиною шестирічного віку) за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання. Час перебування в таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації.

Нововведенням положення є також норма, згідно з якою за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу системи загальної середньої освіти та системи дошкільної освіти зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) до наступної атестації, педагогічні звання. Ця норма також поширюється на педагогічних працівників професійно-педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів I–I рівня акредитації, що входять до системи загальної середньої освіти.

У разі поновлення на роботі педагогічного працівника, який раніше виконував цю роботу, незалежно від тривалості перерви у роботі, за ним зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється, як правило, через рік після переходу на посаду методиста, але не пізніше як через два роки.

При виявленні окремих недоліків у роботі педагогічного працівника, які не вплинули на якість навчально-виховного процесу, атестаційна комісія може прийняти рішення про відповідність працівника займаній посаді за умови виконання ним заходів, визначених атестаційною комісією. Кількість членів атестаційної комісії не може бути меншою семи осіб.

Позачергова атестація педагогічних працівників

Позачергова атестація проводиться:

  • за заявою працівників з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду)
  • за поданням керівника чи педради навчального закладу з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та в разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитись не раніше як через три роки після присвоєння попередньої.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

(Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту№1473 від 20.12.2011)

 

№930 від 06 жовтня 2010 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 грудня 2010 р. за №1255/18550

Про затвердження Типового положення
про атестацію педагогічних працівників

Відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України "Про освіту", частини першої статті 32 Закону України "Про дошкільну освіту", частини першої статті 27 Закону України "Про загальну середню освіту", статті 25 Закону України "Про позашкільну освіту", частини четвертої статті 45 Закону України "Про професійно-технічну освіту", частини четвертої статті 48 Закону України "Про вищу освіту" та з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності наказую:

1. Затвердити Типове положення про атестацію педагогічних працівників, що додається.

2. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити дотримання вимог цього Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

3. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства освіти України від 20.08.93№310 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.12.93 за №176, та від 01.12.98№419 "Про внесення змін і доповнень до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.12.98 за №792/3232.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установленому законодавством порядку.

5. Опублікувати Типове положення про атестацію педагогічних працівників в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України та розмістити його на офіційному веб-сайті Міністерства.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Жебровського Б.М.

7. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр       Д.В. Табачник

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
06.10.2010 №930

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 грудня 2010 р. за №1255/18550

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про атестацію педагогічних працівників

Скачати повний текст

 

Категорія: Атестація | Додав: AllaM (31.05.2014)
Переглядів: 1489 | Теги: Атестація педагогічних працівників | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]