Теоретичний тур (завдання 1-4 виконуються у зошиті)
Теоретичний тур 1. Що таке геохронологічна таблиця і яку інформацію вона містить? Порівняйте особливості природних умов на території України у різні геологічні ери. Наведіть приклади поширення на цій території гірських порід різного віку. (12 балів) 2. При створенні карти-моделі географічної зональності на ідеальному материку, де природні зони розташовувалися б точно у відповідності із законом широтної зональності (рис. ліворуч), учені взяли за основу лише один реальний мате-рик із п’яти (Антарктида не враховувалася). Усі інші були «забраковані». Назвіть цей один материк. Обґрунтуйте, чому не підійшов для моделі зональності кожен з інших континентів. (12 балів). 3. Екстремальними для Землі значеннями деяких метеорологічних величин характеризуються точки з координатами: 4. Ріки Сибіру (Єнісей, Лена, Колима та ін.) – дуже повноводні, незважаючи на те, що вони течуть у районах із невеликою кількістю атмосферних опадів (150-350 мм на рік). Наприклад, Колима має довжину, як і Дніпро, - понад 2 тис. км, але її витрата води - удвічі більша, ніж у головної ріки України, – 3900 куб.м/с у гирлі. Назвіть причини повноводності сибірських рік. (6 балів). Практичний тур 5. Побудуйте розу вітрів для липня за такими даними: північних та північно-східних вітрів – по 3 дні, східних – 6, південно-східних – 1, південних – 2, південно-західних та північно-західних – по 4, решта днів – західні вітри. Однією фразою поясніть, як би Ви зорієнтували у цьому місці злітно-посадочну смугу аеропорту, якщо в інші місяці переважаючі вітри – такі ж самі. (6 балів). 6. Розгляньте карту (рис. праворуч) та дайте відповіді на запитання: 7. Прочитавши визначення поняття, запишіть його назву (термін) у правому стовпчику таблиці (10 балів) № Визначення поняття Назва 1 Математичний спосіб зображення на площині (карті) земної поверхні 2 Час, який визначений для даної точки на Землі, залежить від геогра-фічної довготи місця 3 Вихід кристалічного фундаменту давньої платформи на поверхню 4 Рівнина, абсолютні висоти (відмітки) якої лежать у межах 200-500 ме-трів 5 Рівнина, абсолютні висоти (відмітки) якої не перевищують 200 метрів 6 Система великомасштабних повітряних течій над земною кулею із 7 Різниця між максимальною та мінімальною температурою 8 Карта, на якій цифрами й символами нанесені результати метеоспос-тережень на даний 9 Тип болота, яке живиться виключно атмосферними водами 10 Велике скупчення води у замкненій природній улоговині на поверхні суходолу
Виконайте тестові завдання, дотримуючись таких правил: акуратно обведіть кружечком номер однієї (на Вашу думку, правильної) відповіді на кожне з 20-ти за-питань. 1. Масштаб глобуса, на якому Україна займає площу приблизно в 6,7 кв.см: 2.Ізолініі для позначення на карті точок із рівним атмосферним тиском: 3.Материк, на якому є національні парки Какаду, Налларбор, Улуру: 4.Роки подорожі Давида Лівінґстона: 5.Стрілка, яка вказує напрямок від Антарктиди до материка Австралія: 6.Тихоокеанська літосферна плита рухається переважно на: 7.Регіон світу, де імовірність руйнівних землетрусів - найвища: 8.Материк, центральні райони якого одержують більше атмосферних опадів за рік, ніж центральні райони інших названих материків: 9.Природний регіон Євразії, для якого характерні мусонні ліси:
12.У межах Поліської низовини (Україна) поширені генетичні типи антропогенових відкладів: 13.Район, де утворилися численні соляні куполи: 14.Корисна копалина Нікопольського рудного басейну: 15.Дніпро розмиває кристалічні породи і має переважно гранітні береги між містами: 16.Річка, до басейну якої відносяться притоки Тетерів, Рось, Псел, Самара: 17.Місто, де зафіксована найбільша річна амплітуда екстремальних (максимальної та мінімальної) температур повітря – понад 82ºС: 18.Місто, що виникло 1794 р. на місці невеличкого поселення Хаджибей (ця назва зберігається за лиманом неподалік міста) і зараз є обласним центром: 19.Перший Президент АН України, автор учення про біосферу: 20.Місто, на гербі якого зображений Святий Миколай – управитель погодою та водною стихією, який, за легендою, допоміг обороняти місто від монголо-татар у 1259 р., викликавши сильний вітер у бік неприятеля:
| |
| |
Переглядів: 2722 | | |
Всього коментарів: 0 | |